1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

15 отбора премериха сили в щафетната обиколка на Горна Оряховица

IMG 003415 отбора, разделени в четири категории застанаха на стартовата линия на 47-та Традиционна щафетна обиколка на Горна Оряховица. Стартът на състезанието бе даден от кмета на Общината инж. Добромир Добрев. Градоначалникът поздрави спортистите, пожела им успех и им отправи покана да се включат в проявите по повод празника на града. Спортния празник уважиха още директорът на дирекция „Хуманитарни дейности и международни връзки” Милена Николова, Петя Богданова, директор на Общинско предприятие „Младежки дейности, спортни имоти и прояви”.

Състезателите бяха разпределени в осем поста. При момичетата първи финишира отборът на СОУ „Вичо Грънчаров”, на второ място се класираха атлетките на ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, а трети остана тимът на СОУ „Георги Измирлиев”. Първи при момчетата финишираха бегачите на ОУ „Св. св. Кирил и Методий”. Второ място завоюваха лекоатлетите на СОУ „Георги Измирлиев”, а трети се класира отборът на ОУ „Иван Вазов”.

При девойките и тази година първи финишира отборът на ПГЛПИ „Атанас Буров”, а на второ място се класираха състезателките на СОУ „Георги Измирлиев”. Най-бързи при юношите бяха бегачите на ПГЕЕ „М. В. Ломоносов”. Втори са състезателите на ПГЛПИ „Атанас Буров”, а трети-СОУ „Георги Измирлиев”.

Победителите в 47-та Традиционна щафетна обиколка на Горна Оряховица бяха отличени с купи и грамоти.