1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Любен Каменов победи в Планинското състезание „Раховец Лясковец 2014”

IMG 5838Любен Каменов с Мицубиши Лансър е победител в Планинско състезание „Раховец-Лясковец 2014”, което се проведе през почивните дни. Състезанието бе кръг от националния шампионат. Надпреварата бе организирана от БФАС, Общините Горна Оряховица и Лясковец и СККА „Етър Рейсинг”.

Втори в състезанието е Христо Манолов също с Мицубиши Лансър. Трети се класира Йордан Тодоров със Ситроен Саксо.

На старта застанаха общо 25 автомобила. Състезателите преминаха трасето от стадиона в Лясковец до манастира „Св. Св. Петър и Павел”, което бе с дължина 3 350 м и е едно от най-атрактивните и най-безопасните в България.

В отборното класиране първи е тимът на Ефко Рейсинг Казанлък. На второ място се класира отборът на Боила АМС и трети останаха Ара Моторспорт.

Раздадени бяха и награди на победителите в отделните класове.

След края на състезанието състезатели и организатори се поздравиха за отличната организация и за безаварийното провеждане на надпреварата.