Завършиха общинските кръгове на Ученически игри 2015, започват областните първенства
Четвъртък, 05 Март 2015
72 отбора с общо 685 участници от Община Горна Оряховица се включиха в общинския етап на Ученически игри – 2015. Те се състезаваха в спортовете футбол, лека атлетика, бадминтон, шахмат, хандбал, тенис на маса, волейбол и баскетбол. В общо 28 състезателни дни, младите спортисти, разделени в три възрастови групи – V – VІІ, VІІІ – Х и ХІ – ХІІ клас в двата пола, си оспорваха първите места. Най – голяма бе конкуренцията в първенствата по футбол и волейбол.
Победители в отделните възрасти станаха:
Баскетбол:
5 – 7 клас: момичета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” – Поликраище; момчета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” – Г. Оряховица
8 – 10 клас: юноши: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”; девойки: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
11 – 12 клас: юноши: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”; девойки: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
Волейбол:
5 – 7 клас: момичета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” – Д. Оряховица; момчета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” Д. Оряховица
8 – 10 клас: юноши: ПГЛПИ ”А. Буров”; девойки: ПГЛПИ ”А. Буров”
11 – 12 клас: юноши: ПГЛПИ ”А. Буров”; девойки: ПГЕЕ ”А. Ломоносов”
Хандбал:
5 – 7 клас: момчета: СОУ ”Г. Измирлиев”
8 – 10 клас: юноши: ПГЛПИ ”А. Буров”
11 – 12 клас: юноши: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
Футбол:
5 – 7 клас: момчета: СОУ ”В. Грънчаров”
8 – 10 клас: юноши: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
11 – 12 клас: юноши: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
Лека атлетика:
5 – 7 клас: момичета: СОУ ”Г. Измирлиев”; момчета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” – Г. Оряховица и ОУ „Иван Вазов”
8 – 10 клас: юноши: ПГЕЕ „ М. В. Ломоносов”; девойки: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
Бадминтон:
5 – 7 клас: момичета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” - Г. Оряховица; момчета: ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” – Г. Оряховица
8 – 10 клас: девойки: ПГЛПИ ”А. Буров”
Тенис на маса:
5 – 7 клас: момичета: ОУ ”Ив. Вазов”; момчета: СОУ ”В. Грънчаров”
8 – 10 клас: юноши: ПГЛПИ ”А. Буров”; девойки: СОУ ”В. Грънчаров”
Шахмат:
5 – 7 клас: момчета + момиче: СОУ ”Г. Измирлиев”
8 – 10 клас: юноши + девойка: ПГЕЕ ”М. В. Ломоносов”
В Областните първенства Горна Оряховица ще бъде домакин на:
09 март - 09,00 ч. - областно първенство по хандбал 5-7 клас
10 март - 09,00 ч. - областно първенство по хандбал за 8-10 клас
11март - 09,00 ч. - областно първенство по хандбал за 11-12 клас
16март - 09,00 ч. - областно първенство по тенис на маса за момичета и момчета 5-7 клас и юноши и девойки 8-10 клас
18март - 09,00 ч. - областно първенство по волейбол за юноши и девойки 8-10 клас
23март - 09,00 ч. - областно първенство по баскетбол за юноши и девойки 11-12 клас