1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

С открит урок в СОУ „Георги Измирлиев” честваха Деня на народните будители

PICT0017Денят на народните будители в СОУ „Георги Измирлиев” бе отбелязан тържествено с открит урок, представен от учениците от 7 "А" клас, с класен ръководител Наталия Горанова.

Пред своите съученици от 5-ти и 7-ми клас, в Конферентната зала на училището младите хора представиха авторски  презентации, посветени на просветителите от времето на Българското възраждане до съвременните Будители на двадесети век. Всички материали са събрани в диск, посветен на празника и оставен като подарък на училищната библиотека.

По време на тържеството малките автори , отличени в обявения конкурс „Допиши стихотворението „Аз съм българче”, прочетоха написаните от тях стихове, с които много впечатлиха публиката. Всички стихотворения ще бъдат издадени в книжка, където ще бъдат поместени творбите на деца от цяла България, дописвали стихотворение на Патриарха на българската литература.

В края на тържеството директорът на училището Криси Аврамова поздрави присъстващите ученици по повод празника, благодари за положения труд на всички участници в тържеството и пожела творческият дух да ги съпътства през цялата учебна година.

 Аз съм българче. Мечтая 

В свят спокоен да играя,

И да има по света

Мир, надежда, светлина!

        Кристина Койнакова 2 "Б" клас

              

Аз съм оптимист и вярвам,

Бъдещето е пред нас,

Ще пребъде нашата България

И ще се гордее с нас.

Аз съм българче и искам

Да докажа на света

Колко хубава е мойта

Малка българска земя!

  Наталия Андреева 10 "Б" клас

Материалът и снимките са предоставени от СОУ "Георги Измирлиев"

Горна Оряховица

МБАЛ Свети Иван Рилски

  • Банер

Комисия за защита

  • Банер

Община приятел на детето

  • Банер

Регистрация

Качество на атмосферния въздух

  • Банер

Времето в Горна Оряховица