1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Осем медала завоюваха таекуондистите от клуб „Инвикта” на турнира за Купата на корейския посланик

12255562 1052348104797674 1867912435 oЕдин златен, четири сребърни и три бронзови медала завоюваха състезателите от горнооряховския таекуондо клуб „Инвикта” на ІІ турнир по олимпийско таекуондо за Купата на корейския посланик. Състезанието се проведе в събота в софийската зала „Фестивална”. Таекуондо турнирът се организира с подкрепата и под патронажа на Корейското посолство. Негово Превъзходителство посланикът на Южна Корея в България Шин Мeнг Хо и президентът на Българската Федерация по Таекуондо WTF д-р Росен Михайлов откриха турнира след минута мълчание в памет на жертви от атентатите в Париж. Официален гост бе Красимир Иванов - директор „Международно сътрудничество“ в Министерство на младежта и спорта. Над 400 състезатели, сред които и едни от най-добрите в този спорт корейци, от 22 таекуондо клуба се включиха в престижния турнир и показаха истински боен дух в препълнената зала Фестивална. Съдийската комисия на БФТ направи наряд с над 40 съдии, от които 5-ма сърби. В турнира взеха участие и представители на горнооряховския таекуондо клуб „Инвикта”, водени от старши инструктора им Стефан Купичков. Резултатите на децата и младежите отново бяха забележителни. При най-малките в категория до – 25кг., Радостин Байчев спечели бронзов медал с много добра и премерена игра. Дебютант при най-малките беше Калоян Йорданов, който също се представи отлично и донесе бронз за клуба. При децата след три последователни победи в категория до 48кг. със златен медал от турнира се завърна - Цветелин Дурчев. Николай Мирчев, стана вицешампион в категория до 36кг. Вицешампиони при децата станаха и дебютантите Габриел Ангелов в категория до 33кг., като от златото го деляха само 2 точки, и Цветан Цветков – гордостта на клуба, класирал се на II място в категория +57кг Клас А. Дебютантът участва в по-силния Клас А, поради липса на участници в клас Б. При кадетите в категория до 57кг. силно представяне и вицешампионска титла донесе Георги Патриков, с убедителна победа на полуфинала и само една точка разлика на финала. Дебютантът при кадетите Християн Ангелов завоюва бронзов медал в категория до 45кг., показвайки смелост и спортен хъс в играта си. При юношите представител на клуба бе Милен Бъчваров, който се класира на IV-то място от първо участие.

Снимки: личен архив