1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Хандбалистите на „Локомотив” спечелиха купа „България”

13001093 987941714576520 6410354991633787210 nХандбалистите от „Локомотив” - Горна Оряховица защитиха купа „България” за юноши ст. възраст М-16. Три дни Спортна зала „Спартак” гр.Хасково беше столица на българския хандбал.
Фортуна отреди за „Локомотив” в предварителната група да играе с отборите на „Асти” - Хасково, „Осъм” - Ловеч и „Спартак” - Варна. Първия мач срещу домакините отборът започна предпазливо. Играта вървеше гол за гол до 13-та мин. 6:6. Постепенно „Локо” наложи своя стил с добра защита и бързи атаки, вдигнаха се оборотите и резултатът не закъсня - 15:11 на почивката. Второто полувреме „железничарите” бяха по настойчиви пред гола и заслужено победиха с 38:23.
Във втория мач срещу връстниците от Ловеч нямаше изненади. Двата отбора се познават много добре. „Локо” наложи тотално надмощие и спечели с 32:14 (21:3).
През втория ден предстоеше третия мач, срещу варненския „Спартак”. Това беше и миналогодишния финал. Този сблъсък решаваше лидерството в групата. Много отговорност и желязна спортна дисциплина показаха горнооряховчани и до 6-та мин. водеха с 5:0. Тази разлика внесе спокойствие в отбора. Последваха добри отигравания и заслужена почивка при 14:4.
Второто полувреме „локомотивци” не се отклониха от верния коловоз и заслужено победиха с 28:19. Първо място в групата и полуфинал с „Левски” – гр. Левски.
Локомотивът вече беше набрал скорост и нямаше спиране до 10-та минута 6:0. На полувремето кратка почивка при 16:5 и отново на път. Второто полувреме „железничарите” преминаха транзит през гара Левски с 33:14 и спряха пред семафора наречен „ФИНАЛ”.
Финалът с бургаския „Фрегата” трябваше да реши на кой коловоз ще финишира „Локо”.
Двата отбора започнаха много организирано в защита и поредица от пропуски в нападение до 7-ата мин. - 2:1 за горнооряховчани. Точно в тези минути последваха силни изяви на нашия вратар, спасявайки четири удара. Последва щурм към бургаската врата и заслужена почивка при 11:8. Второто полувреме локомотивът вдигна пара и обороти. Момчетата не опираха в паркета, момчетата летяха и се приземиха на първи коловоз, за радост на екзалтираната публика с 31:19.
Последва награждаване, вдигане на купата и влакчето на победата.
Героите разплакали от радост треньорския тандем Галин Караджов и Йордан Димитров: Г. Маринов, М. Николов, П. Павлов, Т. Калчев, Е. Синигеров, В. Георгиев, Д. Ахмедов, Н. Генов, Н. Гавраилов, Ив. Дачев, В. Даскалов, Кр. Стефанов, Р. Георгиев, М. Алеков, П. Николов, Вл. Йоргов и Л. Димитров
Под бурните аплодисменти на верните фенове от Горна Оряховица!