1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Кино седмица на Баш Майстора ще се проведе в Горна Оряховица от 23 до 27 юли

36827613 10215020694487412 4266495571247759360 nКино седмица на Баш Майстора ще се проведе от 23 до 27 юли в Горна Оряховица. Седмицата се организира от Веселина Господинова, дъщеря на актьора Кирил Господинов, с активното съдействие на Община Горна Оряховица и под патронажа на кмета на Общината инж. Добромир Добрев.

Седмицата ще стартира на 23 юли от 17.00 ч. с четене на биографията и мемоарите на Кирил Господинов. Дъщеря му Веселина Господинова ще запознае публиката и с най-вълнуващите моменти, прекарани с нейния баща. На тази среща публиката ще разбере как едно момче от село Гроздьово успява да реализира мечтата си да бъде театрален и филмов актьор. Кирил Господинов има 47 роли в киното над 150 роли на театрална сцена, но продължава да живее в сърцата на преданата българска публика с образа, който изгражда преди повече от 40 години в незабравимите филми „Баш Майсторът“.

Във фоайето Зала 1 на Общината ще бъдат разположени 32 платна, които включват най-ярките моменти уловени от фотографите на филмовата продукция. Изложбата е озаглавена „Баш Майстора завинаги“ и посредством репликите на филмовите образи е истински документален разказ за една легенда. Специално в Горна Оряховица, Веселина е подготвила да покаже и много лични снимки с баща си, както и спомени от неговия живот. Показването на толкова емоционални моменти от живота им именно в Горна Оряховица не е случайно, тъй като освен че дъщеря му работи върху проекта „Баща ми Баш майстора“, постоянно търси и надгражда изгубени родствени връзки. Нейният ярък детски спомен от общуването с близки братовчеди на Кирил Господинов в Горна Оряховица я провокира да намери своите родственици в града.

От 18.00 ч. на 23 юли всички почитатели на българското кино ще могат да се насладят на филма „Баш Майсторът на море“.

На 24 юли от 17.30 ч. всички граждани и гости на Горна Оряховица ще имат възможност да се докоснат и да чуят какви са оригиналните варианти на сценариите на филмите „Баш майсторът“ ще разберат каква е истината със слагането на яйцата в стената, както и откъде е взаимствал сценаристът Атанас Мандаджиев прословутия номер с шапката в комина. От 18.00 ч. вечерта ще продължи с прожекция на филма „Баш Майсторът“.

Кино седмицата ще продължи на 25 юли от 18.00 ч. с прожекция на филма „Баш майсторът фермер“, на 26 юли от 18.00 ч. е „Баш майсторът на екскурзия“. Седмицата ще завърши на 27 юли от 18.00 ч. с прожекция на „Баш майсторът началник“.

Входът за всички прожекции на филмите за Баш Майстора е свободен.

 

37193408 10215070589734762 1073931833353175040 nАз съм Веси Господинова, любимата дъщеря на тате. През 2003 г. духът на Кирил Господинов отлетя в едно друго измерение Вече 15 години не мога да свикна с тази мисъл тъй като продължих професията на моя баща и съм актриса, създадох проекта „Баща ми баш майстора“, който включва издаването на книга, създаването на независим документален филм и основната ми мисия – поставянето на паметна плоча на жилищната сграда, в която живееше баща ми в гр. Варна.72cb665249de482efa12c7aa4c0a5d78

Първото реално проявление на проекта ми е изложбата „Баш майстора завинаги“. След дълго търсене в архивите на негови приятели в театрите, в които е работил осъзнах, че не аз а времето и признателността на хората са решили Кирил Господинов е нашия си българския истинския Баш майстор. Изложбата „Баш майстора завинаги“, както и съпътстващата програма са пътуващи. Надявам се чрез този акт на обикаляне на различни български градове да събера повече съмишленици, които да подкрепят проекта ми, защото вярвам, че Баш майсторът завинаги ще остане в сърцата на българите.

Горна Оряховица

МБАЛ Свети Иван Рилски

  • Банер

Комисия за защита

  • Банер

Община приятел на детето

  • Банер

Регистрация

Качество на атмосферния въздух

  • Банер

Времето в Горна Оряховица