1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Лекоатлети на "Локомотив 2010" - Горна Оряховица с шампионски титли

news 3766_1На 15 и 16-ти юни в Сливен се проведе Държавното първенство за мъже и жени, където горнооряховската лекоатлетка Моника Георгиева  от „Локомотив 2010” стана новата шампионка на бягане 1500 м при девойките старша възраст. Там Георгиева се наложи над конкуренцията на 1500м. и спечели първата си републиканска титла при жените, като регистрира резултат 4,39,30 мин. Втора при жените стана Симона Миланова (КЛАСА) – 4,40,64 мин., а трета Милица Мирчева (СК – Атлет Мездра) – 4,41,38 мин. Ден по-късно Моника добави към своята колекция и бронзов медал при жените на 800 м, като преди нея финишираха Теодора Коларова (КЛАСА) и Виолета Методиева от АК Павел Павлов-Враца. Лекоатлетката успешно покри квотата (2,16,40) за участие в Балканското първенство в Ескишехир, Турция.

С шампионска титла на 800 м при юношите старша възраст под 20 години се завърна Тодор Русанов отново от „Локомотив 2010”, Горна Оряховица. Русанов направи изключително тактическо бягане, с което се наложи над конкуренцията и финишира за 2:01.24 мин., като детронира шампиона от зимата Александър Николов (СК Сливен), който финишира втори за 2:01.89 мин.