1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Христо Гърбов на горнооряховска сцена в „Помощ, жена ми е луда”

ge2-10Постановката „Помощ, жена ми е луда” на Жан Барбие представя на горнооряховска сцена Драматичен театър „Сава Огнянов” Русе. Представлението ще се играе на 24 10.2012 г. /сряда/ от 19.00 ч. на сцената на НЧ „Напредък-1869”. В главната роля зрителите ще видят актьора Христо Гърбов.

Авторът на пиесата, френският драматург Жан Барбие, гостува за първи път в България специално за премиерата на творбата си през септември в Русе. Той има в актива си над 20 комедийни пиеси, поставяни в парижкия театър „Нувоте”, където е бил директор. Почти всичките му произведения са посветени на семейните комедийни взаимоотношения. Жан Барбие определя себе си като творец с твърд ангажимент към смешното. Пиесата „Помощ, жена ми е луда!” е поставена за първи път през 2001 г. и досега има изиграни над 700 представления. Тя е вече и на българска сцена, след като Драматичният театър в Русе е откупил правата за поставянето й за срок от 3 години. С нея трупата възнамерява да обикаля из страната.

Постановката на „Помощ, жена ми е луда” е на Орлин Дяков, сценограф е Цанко Цанев, а костюмите са на Виолета Радкова.

Освен Христо Гърбов, в останалите роли зрителите ще видят Борислав Веженов, Антония Чепарова, Петя Венелинова, Тихомир Благоев, Иля Пепеланов, Яна Стефанова-Хернани.

Билети за представлението се продават на касата на НЧ „Напредък-1869” в работни дни от 17.00 до 19.00 ч. и на телефон:0886 436 456.

BIG13493574631IMG 8796BIG13493574643IMG 8832BIG13493574654IMG 8849

Горна Оряховица

МБАЛ Свети Иван Рилски

  • Банер

Комисия за защита

  • Банер

Община приятел на детето

  • Банер

Регистрация

Качество на атмосферния въздух

  • Банер

Времето в Горна Оряховица